TIP FAKÜLTESİ

KORONER YOĞUN BAKIM 2

Koroner Yoğun Bakım Üniteleri, kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların sürekli yoğun olarak yakından takip edildikleri hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin saptanarak anında müdahale edildiği özelleşmiş birimlerdir.

         Koroner Yoğun Bakım Ünitesi son teknoloji ve modern cihazlarla donatılmış olup her hasta için hasta başı monitörler ile elektrokardiyografi, kan basıncı, nabız, kan oksijen düzeyi, vücut ısısı ölçümlerini devamlı olarak yapılmakta bu özellikler merkezi olarak aynı anda ana bankoda da izlenmektedir.

         Hastanemiz Koroner Yoğun Bakım Ünitesi hastanın konforuda göz önüne alınarak en iyi şekilde dizayn edilmiş olup, ihtiyaca en iyi cevap verilebilecek şekilde kurulmuştur.

         Koroner yoğun bakım ünitesi kalp ve damar hastalığı nedeniyle acil müdahale gerektiren hastaların (kalp krizi, kalp blokları, hayatı tehdit eden ritm bozuklukları, ciddi kapak hastalıkları gibi) tedavi ve takibi yapılmaktadır.

         Hastalarımıza ihtiyaç halinde geçici Kalp Pili, Kalp Akciğer Kataterlerinin konulması da dahil her türlü acil işlem 24 saat aralıksız yapılabilmektedir. Solunum desteğine ihtiyacı olan hastalar da her an solunum cihazına bağlanarak yakından takip edilmektedir.

         Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde ziyaret hastaların sağlığı ön planda tutularak belli saatler içine alınmıştır. Ancak hastaların ihtiyacı da göz önünde tutularak gerekli ek uygulamalar yapılmaktadır.

          Koroner Yoğun Bakım Ünitemiz  2. düzey 7 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. 

          Yoğun bakım ünitemizde uzman doktorlarımız, asistan hekimlerimiz ve yoğun bakım hemşireliği sertifikalarına sahip çok sayıda hemşire ile 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir.