SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

GEBE OKULU PİLATES EĞİTİMİ

Gebe Okulumuzda Gebe Pilates Eğitmeni Tarafından Verilecek Olan Derslerimiz Başlıyor.

18 -34 Haftalar Arasından ;

Ders Saatleri: Her Hafta Salı Perşembe 12:30-13:00

Not: Egzersiz Sırasında Sizleri Rahatsız Etmeyecek Kıyafet Tercih Edilmelidir.


Pilates;

Vücudun esnekliğini artırmayı, kasları güçlendirmeyi ve dengeyi sağlamayı amaçlayan bir spordur. Pelvik taban kasları ile sırt ve karın bölgesini güçlendirdiği için hamilelik döneminde anne adaylarının en büyük destekçisidir.

Hamile pilatesi hareketleri gebelik döneminin son günlerine yaklaşırken pek çok anne adayını bedenen ve ruhen rahatlatmaktadır. Hamilelik döneminin vermiş olduğu değişimlerden dolayı annenin bedeninde birtakım değişimler meydana gelir. Vücut ağırlığının artışı, el ve ayaklarda oluşan ödemler, bel ağrısı ve ayak ağrısı gibi durumlar tatlı telaşlı anne adayının biraz stresli günler geçirmesine neden olabilir. Hamile pilatesi egzersizleri ile daha rahat şekilde doğum yapılması hedeflenir.

Hamile Pilatesinin Faydaları Nelerdir?

Hamilelikte pilates yapmanın temel faydaları, gebelik döneminde ve doğum sonrasında görülebilen sağlık sorunları ile daha iyi başa çıkmaya yardımcı olmasıdır. Pilatesin hamilelere yararları hakkında kesin bilimsel kanıtlar bulunmamakla birlikte anne adayına sağlayabileceği yararlar şunlardır:

Gebe okulumuzda yapılacak plates eğitimde 2. Trimester ve 3. Trimester başları hedeflenmiştir. Bu dönemlerde;

Egzersiz türlerine, anne adayının sağlık durumu değerlendirilerek karar verilmektedir. Özellikle hamileliğin ikinci ve üçüncü trimesterinde sırt üstü yatma ya da tek ayak üstünde durma gibi pozisyonlar uygulanmamaktadır. Bu egzersizler yerine uzman pilates eğitmenimizin önerdiği, vücudun üst kısmının yastıkla desteklendiği uygulamalar yapılabilmektedir.

Kimler Hamile Pilatesi Yapabilir?